Grzegorz Piesio zebrał trzy żółte kartki w ciągu dwóch kolejnych spotkań ekstraklasy - z Wisłą Płock i Koroną Kielce. W tym drugim pojedynku musiał opuścić boisko po otrzymaniu dwóch indywidualnych upomnień. Od tamtej pory dzielnie się trzymał, ale w meczu z Wisłą przed tygodniem obejrzał w końcu czwartą żółtą kartkę, która eliminuje go z dzisiejszego spotkania z Zagłębiem Lubin. Absencja pomocnika jest o tyle bolesna, że po pierwsze w ostatnim meczu Piesio zanotował kapitalną asystę przy golu Sambei i rozegrał dobre zawody, po drugie nie za bardzo jest komu go zastąpić. Patrząc na wszystkich kandydatów do gry na skrzydłach, wciąż nie w pełni sił jest Patryk Kun, po długiej przerwie wraca Luka Zarandia, a trener Ojrzyński nie decyduje się na razie dać kolejnej szansy Szymonowi Nowickiemu. Do dyspozycji zostają właściwie Marcus i Filip Jazvić, i to tę dwójkę zobaczymy dziś w wyjściowym składzie Arki.

Żaden z pozostałych piłkarzy Arki nie ma na koncie trzech żółtych kartek, choć w wypadku dwóch "żółtek" w meczu z Zagłębiem na następny mecz mogą wypaść Adam Marciniak i Damian Zbozień.


Klasyfikacja żółtych kartek Arki w ekstraklasie:
4 - Grzegorz Piesio (pauzuje)
2 - Patryk Kun, Adam Marciniak, Damian Zbozień
1 - Marcus, Adam Danch, Michał Marcjanik, Michał Nalepa, Yannick Sambea, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj, Tadeusz Socha, Dawid Sołdecki, Marcin Warcholak