19-letni napastnik Marcel Szymański został wypożyczony z Arki na najbliższy sezon do II-ligowego KKS-u Kalisz.

Szymański swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Iłżance Kazanów, a do Arki trafił w wieku 16 lat z Radomiaka Radom. W sezonie 2021/2022 wywalczył z żółto-niebieskimi wicemistrzostwo Polski juniorów U-18. Napastnik strzelił wówczas 2 gole w 17 spotkaniach w Centralnej Lidze Juniorów. Znacznie skuteczniejszy był w kolejnych kampaniach - w rozgrywkach 2022/2023 i 2023/2024 zdobywał w CLJ po 13 bramek. Młody snajper ma też na koncie 6 występów w I lidze - w pierwszej drużynie zadebiutował 16 kwietnia 2023 r., zmieniając Huberta Adamczyka w doliczonym czasie gry przegranego 0:1 spotkania ze Skrą Częstochowa na własnym boisku. W poprzednim sezonie na zapleczu Ekstraklasy pokazywał się trzykrotnie - po raz ostatni 28 kwietnia, zastępując Michała Boreckiego w 80. minucie wygranej 3:2 domowej potyczki z Resovią Rzeszów. Szymański zagrał już w sobotnim sparingu KKS-u Kalisz z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego. W wygranym 3:1 spotkaniu kontrolnym strzelił gola w 67. minucie, wyprowadzając kaliszan na prowadzenie 2:1. Obecny kontrakt 19-letniego napastnika z Arką wiąże go z klubem do 30 czerwca 2026 r.

KKS poprzedni sezon II ligi ukończył na 3. pozycji w tabeli i przegrał awans na zaplecze Ekstraklasy w finale baraży ze Stalą Stalowa Wola. Piłkarzami klubu z województwa Wielkopolskiego są byli zawodnicy Arki: Michał Bednarski i Nestor Gordillo.

Życzymy powodzenia w zbieraniu doświadczenia na poziomie II ligi.