Kolejny weekend w polskich ligach piłkarskich za nami. Czas na rzut oka, jak wiodło się zawodnikom wypożyczonym z Arki do zespołów niższych klas rozgrywkowych.

I liga

Maksymilian Hebel pojawił się na boisku w 63. minucie wyjazdowego meczu Bytovii Bytów z Sandecją Nowy Sącz, zremisowanego 1:1. 21-letni pomocnik został ukarany żółtą kartką.

Chrobry Głogów Grzegorza Nicińskiego ograł u siebie GKS Katowice 2:0. Były trener Arki nie zdecydował się jednak skorzystać z usług Szymona Nowickiego, Jakuba Bacha ani Oskara Repki.

Również Mateusz Węsierski nie podniósł się w tej kolejce z ławki rezerwowych. Jego Garbarnia Kraków pokonała na wyjeździe GKS Jastrzębie 2:1.

II liga

Po dziewięciu pełnych rozegranych w tym sezonie II ligi meczach miejsce w bramce Gryfa Wejherowo stracił Szymon Więckowicz, który przegrane niespodziewanie u siebie 0:1 spotkanie ze Skrą Częstochowa przesiedział na ławce rezerwowych. Oskar Ryk grał do 81. minuty, kiedy zmienił go Paweł Czychowski. W tym samym momencie na murawie zameldował się Oskar Sikorski, który zastąpił Pawła Brzuzego.

Do gry w barwach Olimpii Elbląg wrócił Bartosz Nowicki. 19-letni pomocnik został przez trenera elblążan posłany w bój w 64. minucie wyjazdowego starcia z Górnikiem Łęczna. Nie zdołał jednak odwrócić losów spotkania, przegranego przez jego zespół 1:2.

Kolejny raz minuty po wejściu na boisko w drugiej połowie zbiera Mikołaj Gabor. Tym razem 20-letni pomocnik Olimpii Grudziądz dołączył do gry w 65. minucie, a jego drużyna wywiozła trzy punkty z Katowic, ogrywając miejscowy Rozwój 2:1.

Znów pełne 90 minut zapisał na swoim koncie Jakub Wawszczyk. Jego Radomiak do 81. minuty prowadził w Rybniku z ROW-em 2:0, ale ostatecznie zaledwie zremisował 2:2.

III liga

W II grupie III ligi liderem pozostaje KP Starogard Gdański, który tym razem wziął na rozkład Chemika Bydgoszcz i ograł go 4:0. Maciej Kozakowski na lewej flance defensywy ekipy Łukasza Kowalskiego po raz kolejny zanotował pełny mecz. 19-letni obrońca ponadto brał udział w trzech akcjach bramkowych gospodarzy. Krzysztof Krakowiak grał od 61. minuty. W barwach gości z ławki rezerwowych nie podniósł się Dorian Affeld.

Tuż za plecami klubu ze Starogardu Gdańskiego czai się Radunia Stężyca, która w tej kolejce również zwyciężyła wysoko – 5:0 z Wdą Świecie. Jakub Kłosowski występował w tym spotkaniu do 60. minuty, z kolei Adrian Polański rozegrał drugą połowę.