Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia 0:5 (Łukasiewicz 20', Kriwiec 35' k, 42', Szwoch 60', Jurado 84')

Olimpia: Wojciech Muzyk (46' Patryk Królczyk) - Damian Ciechanowski, Matic Żitko, Miha Goropevšek (46' Marcin Woźniak), Adrian Klimczak - Damian Michalik (84' Miłosz Waszczuk) Tomasz Wełna, Konrad Handzlik (46' Maciej Wolski), Mateusz Klichowicz (84' Milan Lech), Marcin Kaczmarek (46' Krystian Popiela) - Ville Salmikivi (75' Marcin Poręba)
Arka: Krzysztof Pilarz - Damian Zbozień (46' Tadeusz Socha), Michał Marcjanik (46' Dawid Sołdecki), Adam Danch, Frederik Helstrup (46' Marcin Warcholak) - Patryk Kun (46' Filip Jazvić), Antoni Łukasiewicz (46' Yannick Sambea), Siergiej Kriwiec (46' Michał Nalepa), Alvaro Rey (46' Mateusz Szwoch), Jan Łoś (46' Grzegorz Piesio), Rafał Siemaszko (46' Ruben Jurado)

Arka wykorzystała przerwę na mecze reprezentacji do rozegrania sparingu. W Grudziądzu przeciwnikiem żółto-niebieskich była pierwszoligowa Olimpia. W kadrze Arki zabrakło przebywających na zgrupowaniach swoich kadr Pavelsa Steinborsa (Łotwa), Luki Zarandii (Gruzja U-21) i Michała Żebrakowskiego (U-20) W pierwszej połowie Leszek Ojrzyński zdecydował się dać szansę m.in. zawodnikowi juniorów Arki, Janowi Łosiowi, który ostatnio trenował ze starszymi kolegami.

Pierwszy gol padł w 20. minucie meczu, po tym jak Siergiej Kriwiec dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Antoniego Łukasiewicza, który pokonał bramkarza gospodarzy. 15 minut później Kriwiec do asysty dołożył bramkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Białoruski pomocnik siedem minut później wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tym razem wykorzystał dobre podanie Alvaro Reya.

W drugiej połowie w szeregach Arki na boisku pozostali jedynie Krzysztof Pilarz i Adam Danch. Jeden z wprowadzonych na plac gry zawodników, Mateusz Szwoch, zdobył czwartą bramkę dla Arki w 60. minucie meczu. Asystę przy tym golu zanotował Tadeusz Socha. Na sześć minut przed końcem ponownie Socha dograł ostatnią piłkę, a na listę strzelców wpisał się po strzale głową Ruben Jurado.

Za 8 dni Arkowcy wracają do ligowych zmagań. W sobotę 14 października o 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Niecieczą.