O 20:30 Arka zagra z Legią i będzie to już dziewiąte starcie obu drużyn od czasu powrotu żółto-niebieskich w szeregi ekstraklasy. Jedyną drużyną oprócz mistrza Polski z którą w tym okresie Arkowcy mierzyli się osiem razy jest Korona Kielce.

1. Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:3 (Hamalainen 62’ – Marcus 6’, Marciniak 19’, 58’)
Sezon 2016/17 | 6. kolejka ekstraklasy | 20 sierpnia 2016

Pierwsze starcie Arki i Legii w ekstraklasie po długiej przerwie zakończyło się świetnie dla żółto-niebieskich. Zaczęło się szybko, od gola Marcusa w 6. minucie. Przed upływem 20 minut było już 0:2, a bramkarza gospodarzy pokonał Adam Marciniak. Przed upływem godziny spotkania Marciniak ustrzelił dublet, a Arkowcy prowadzili już trzema bramkami. Hamalainen zmniejszył jedynie rozmiary porażki Legii.

Jedynie obaj strzelcy bramek po stronie Arki znajdują się w obecnej kadrze żółto-niebieskich. Adam Marciniak jest kapitanem, Marcus teoretycznie znajduje się w kadrze pierwszego zespołu, w praktyce ma szansę gry w czwartoligowych rezerwach.

2. Arka Gdynia – Legia Warszawa 0:1 (Jodłowiec 39’)
Sezon 2016/17 | 21. kolejka ekstraklasy | 11 lutego 2017

Legia zrewanżowała się Arce za porażkę z Warszawy. Tym razem zadecydował jeden gol, strzelony jeszcze w pierwszej połowie meczu przez Tomasza Jodłowca.

3. Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:1, karne 3:4 (Moulin 27’ – Pazdan 20’ (s))
Sezon 2017/18 | Superpuchar Polski | 7 lipca 2017

Arka na fali zwycięstwa w Pucharze Polski, sięgnęła po kolejne trofeum. Zaczęło się od samobójczej bramki Michała Pazdana. Legioniści szybko wyrównali, a wynik do końca spotkania już się nie zmienił. O zwycięstwie Arki zadecydowały rzuty karne. Arkowcy karne wykonywali bezbłędnie, z kolei dwie jedenastki Legii obronił Pavels Steinbors i żółto-niebiescy cieszyli się ze zdobycia pierwszego w historii klubu Superpucharu Polski.

4. Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:0 (Niezgoda 27’, Kucharczyk 85’)
Sezon 2017/18 | 14. kolejka ekstraklasy | 29 października 2017

Chyba najsłabsze spotkanie Arki z tu omawianych. W Warszawie Legia dość łatwo sięgnęła po zwycięstwo, pieczętując wygraną golem Kucharczyka w końcówce meczu.

5. Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:0 (Bohdanow 34’)
Sezon 2017/18 | 29. kolejka ekstraklasy | 31 marca 2018

Jeden z niewielu radosnych momentów w rundzie wiosennej sezonu 17/18. Arkowcy pokonali Legię po golu Andrija Bohdanowa z rzutu wolnego. Ukraiński pomocnik strzelił swojego pierwszego z dwóch goli w barwach Arki. Obie bramki padły w meczach przeciwko drużynie z Warszawy.

6. Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:2 (Sołdecki 90’ – Niezgoda 12’, Cafu 29’)
Sezon 2017/18 | Finał Pucharu Polski | 2 maja 2018

Drugi z rzędu finał Pucharu Polski był dla Arki spełnieniem, wydawałoby się nierzeczywistych marzeń. Marzenia o drugim z rzędu triumfie jednak się nie ziściły. W finale Legia przeważała, wykorzystała błędy Arki i kontrolowała mecz. Marzenia o odrobieniu strat pogrzebała czerwona kartka Grzegorza Piesio. W końcówce trafił wprawdzie Dawid Sołdecki, ale ta bramka nic już nie zmieniła. To Legia cieszyła się ze zdobycia trofeum.

7. Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:3 (Bohdanow 2’ (s), Philipps 30’ - Zarandia 19’, Bohdanow 38’, Janota 45’)
Sezon 2018/19 | Superpuchar Polski | 14 lipca 2018

Drugi z rzędu pojedynek Arki i Legii w meczu o Superpuchar Polski. Tym razem karne nie były potrzebne. Arkowcy dwa razy musieli gonić wynik, tracąc pierwszego gola, i to samobójczego, już w 2. minucie. Byli jednak równie skuteczni jak w pierwszym pojedynku z Legią od powrotu do ekstraklasy. Na stadionie w Warszawie oglądaliśmy piękne gole. Zarandia z powietrza, Philipps z dystansu i Bohdanow z rzutu wolnego. Zwycięskiego gola strzelił z kolei w swoim debiucie Michał Janota.

8. Legia Warszawa – Arka Gdynia 1:1 (Kucharczyk 45’ – Jankowski 3’)
Sezon 2018/19 | 10. kolejka ekstraklasy | 28 września 2018

Ostatnie spotkanie między Arką i Legią znakomicie rozpoczęło się dla Arki, która prowadziła od 3. minuty po akcji Kolew – Jankowski. Żółto-niebiescy byli bliscy zejścia na przerwę z prowadzeniem, ale zawiodło bronienie przy stałych fragmentach gry. W 45. minucie do bramki z bliska trafił Kucharczyk. W drugiej połowie wynik się nie zmienił. Po siedmiu pojedynkach, w których triumfowała to jedna, to druga drużyna (w pierwszym Superpucharze Arka po karnych), doczekaliśmy się remisu.